Genel

Kaliteli Okul Kıyafetlerinde Doğru Adres

Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan kararlar ile gerek devlet, gerek özel okullarda tek tip kıyafetler kullanılmaktadır. Öğrencilerin gerek düzenli olmalarını sağlamak, gerekse de okul içerisindeki düzeni sağlamak adına tek tip kıyafet dönemi uygulanmaktadır. Okul yönetimleri ise bu konuda gerekli çalışmaları yapmakta ve kendilerine özel amblem ve diğer elementler ile özel kıyafetler hazırlatmaktadır. Okul kıyafetleri için Türkiye’nin ilk tercih ettiği markaların başında ise Meza Tekstil geliyor. 2004 yılında kurulan ve geniş bir fabrika ile okul üniformaları konusunda yıllardır en iyi hizmeti sunmaktadır.

Okul Formalarında Nelere Dikkat Edilir?

Okul üniformaları hazırlanır iken öncelikle dikkat edilen nokta şüphesiz ki kumaş kalitesidir. Özellikle çocuklar için giyilen kıyafetlerde sağlığa zararlı baskı veya kalitesiz kumaş pek çok soruna yol açmaktadır. Meza Tekstil bu konuda kurulduğu ilk günden bu yana hassas hareket etmekte ve sadece 1. Sınıf kaliteye sahip kumaşları tercih etmektedir.

Okul kıyafetleri ve özellikle kolej üniformaları hazırlanır iken dikkat edilen ve önem verilen konulardan biri de şüphesiz ki tasarımlar. Okulların kendilerine özel olarak istedikleri kıyafetlerde genellikle armalar kullanılmakta ve üst grupta okul simgeleyen renkler seçilmektedir. Özel kolejlerde ise okula için tamamen yeni bir tasarım ve ürün grubu çalışması yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir