Gündem

Bozat: “6 parti lideri önce Türkiye şiarıyla bir araya gelmiştir”

CHP Adıyaman İl Hukuk Sorumlusu ve İl Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Levent Bozat, 6 muhalefet liderinin “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni”ni imzalamasına ilişkin konuştu.

CHP, İyi Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve DEVA Partisi’nin aylardır süren “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” çalışmasında uzlaştıkları Mutabakat Metni açıklandı. 48 sayfalık Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni, 6 muhalefet lideri tarafından imzalandı. Liderlerin buluşmasına ve mutabakat metni imzalamasına ilişkin CHP Adıyaman İl Hukuk Sorumlusu ve İl Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Levent Bozat’tan da bir açıklama geldi. CHP’li Bozat şunları söyledi:

“AKP ÖTEKİLEŞTİRMEDEN BAŞKA BİR ŞEY VERMEDİ”

“Altı değerli partinin kıymetli liderlerinin Türkiye için, halk için bir araya gelmesi takdire şayandır. Türkiye, 20 yılın ardından tek adam iktidarında bir oraya bir buraya savrulmuş bu savrulmada ise bitap düşen 84 milyon olmuştur. Tek adam ve onun uyguladığı politikaların acısı da vatandaşa ekonomik kriz, zamlar, fahiş fiyatlı faturalar, işsizlik, açlık ve yoksulluk olarak geri dönmüştür. kaymak tabaka gününü gün ederken halk sefalete mahkum bırakılmıştır. Bu gidişata ise altı muhalefet partisi artık yeter diyerek, tüm fikir ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir araya gelmiş ve “Önce Türkiye” demişlerdir. Bu şiarla bir araya gelen liderler yarının AKP’siz, dertsiz ve tasasız Türkiye’sini görüşmüşlerdir. AKP bugüne kadar bu halka ötekileştirmeden başka bir şey verememiştir. Bu birliktelik ise kutuplaşmayı dağıtmak, toplumu barıştırmak ve bir araya getirmek için oldukça önemlidir. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakatı da bunun nişanesidir.”

Hibya Haber Ajansı