Gündem

V-Mark Uluslararası Vegan ve Vejetaryen Sertifikaları

V-Mark Uluslararası Vegan ve Vejetaryen Sertifikaları

Vegan ürünler aynı zamanda sağlıklı ürünler olması nedeniyle son yıllarda her kesimden insanın ilgi gösterdiği bir noktaya gelmiştir. Ancak vegan ürün adı altında pazarlanan ürünlerin güvenli olabilmesi için bazı şartları yerine getirmesi gerekir. Ürünlerin sadece hayvansal içerik taşımaması yeterli değildir. üretimi aşamasında hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması, hayvansal kontaminasyon olmaması gibi şartlar da yerine getirilmiş olmalıdır.

Vegan Uygunluk Denetimleri

Vegan ürünlerin tüm özelliklerinin taşındığına dair vegan belgelendirme yapılması üreticinin ürününü pazarlamasında kolaylık sağlar. V-mark firması uluslararası akreditasyonları sağlamış ve vegan belgelendirme yapma hak ve yetkisine sahip olmuş bir kuruluştur. Kendisine yapılan başvuruları çeşitli testlerle ve uygun denetimleriyle ve gerektiğinde gerektiğin de müfettişler aracılığıyla yerinde denetleyerek inceler ve tüm şartlar uygunsa vegan sertifikası verebilir.

Firmanın verdiği sertifikalar uluslararası düzeyde geçerlidir. Sertifika almaya hak kazanan üreticiler ürünlerinin ambalajına vegan sertifikası logosu ekleyebilir. Bu logolar vegan ve vejetaryen alıcılar için bir güvenlik simgesidir. Üreticiler için de yeni pazarlara girmek ve güven sağlamak açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir