Gündem

Venüs Burcu Analizinde Neler Var? Nasıl Hesaplanır?

Astrolojide Venüs değerleri yönettiğinden özellikle maddiyatla olan ilişkimizi yönetir. Ama belki de daha önemlisi, Venüs burcumuz sevgiye yaklaşımımızı, nasıl şefkat gösterdiğimizi, aşkla ilgili davranışlarımızı bildirir. Bir kişiyle aranızdaki romantik uyumu hesaplamak için Güneş’e bakarak tahminde bulunmak en kolay yoldur fakat, Venüs burcu tespiti tam olarak aşkı anlamanın en iyi yoludur. Venüs Zodyak kuşağında hareket ederken, bir günde kaba olarak bir derece ilerler. Bu, bir burçta tam olarak bir ay geçirdiği manasına gelir. Ayrıca 18 ayda bir kere retro hareketi yapar ki, tam konumu anlamanın en kestirme yöntemi doğum haritanıza bakmak doğduğunuz anda hangi burçta olduğunu belirlemek için bir Venüs burcu hesaplama yazılımı kullanmaktır.

Mars Burcu Ücretsiz Hesaplama

Mars oldukça hızlı hareket eden bir gezegendir ve hangi zaman diliminde retro hareket ettiğine bağlı olarak 2-7 ay süreyle her hangi bir burçta kalabilir. Mars’ın zodyaktaki tam turu yaklaşık 2 yıl sürer. Bu döngüyü net olarak tespit edebilir, an itibarı ile neler yaşadığınıza ve nasıl hissettiğinize göre farkındalık geliştirirseniz, sonraki Mars döneminde ne şekilde harekete geçeceğiniz ve enerjinizi hangi yolla kullanacağınız hakkında ipuçları almış olursunuz. Bir haritadaki Mars’ın verdiği özellikleri öğrenmek, hareket tarzınız ve motive olmak için neye ihtiyacınız olduğuyla ilgili fikir verir. Bu bilgiler, enerji düzeyinizi artırmanıza ve yaşamınızı daha kolay hale getirmenize yardım edebilir. Astroloji haritanızdaki Mars’ın pozisyonunu kolay bir şekilde tespit etmek için Mars burcu hesaplayıcısı kullanabilirsiniz.

Detaylı Jüpiter Burcu Hesaplama ve Yorumlama

Jüpiter burcunuzu anlamanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Online bir astroloji aracından yararlanarak bir tek tıklamayla Jüpiter’inizin pozisyon aldığı burcu hızlıca hesap edebilirsiniz, tabiki doğum tarihinizi ve saatinizi bilmeniz gerekiyor. Bununla beraber Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Astroloji haritanız varsa Jüpiter’inizin yerleştiği konumu buradan da bakabilirsiniz. Eğer yorumlarıyla birlikte bu pozisyona detaylı şekilde bakmak isterseniz Jüpiter burcu tespit etme uygulamamızdan yararlanabilirsiniz. Jüpiter’in haritadaki yerleşimi sizinle ilgili bilinenden çok daha fazlasını söyler, algınızın açıklığını ve bilinç seviyenizi yükseltme metodlarını gün yüzüne çıkarır. Genişleme anlamı taşıyan Jüpiter genellikle diğer özelliklerinin yanı sıra üst düzeyde ahlak ta getirir. Jüpiter’in konumlandığı burcu anlamış olmanız, kendinize daha fazla şans davet etmenize de imkan sağlar.

Satürn Burcunuz Dış Görüntünüze Ne Kadar Yansıyor?

Satürn, devri uzun bir gezegen olup, burçlarda ortalama olarak iki buçuk sene geçirir ve doğum anındaki burca yeniden gelmesi 28 ila 29 yıl alır. O geri geliş zamanına Satürn’ün Dönüşü ismi verilir ve bu bir tür olgunluk göstergesidir. Satürn’ün bu devri aynı yaş grubundakilerin birbirine özdeş yaşam dersleri öğrendiği manasındadır. Sitemizdeki gibi Satürn burcu hesaplama yazılımı aracılığıyla Satürn’ün yer aldığı pozisyonu hesaplayabilirsiniz. Bir doğum haritasında, Satürn’ün konumu, sınırlarımızı, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk duygumuzu gösterir. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımızla olan ilişkimizi açıklayabilir ve bununla birlikte, normalde açıklamakta güçlük çektiğimiz ve üstelik karakterimizin temel parçası olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret edebilir.

En Doğru Yorumlu Güneş Burcu Hesaplama Servisi

Burcunuzdaki Güneş temel kimliğinizi ve yaşamınızın genel akışı boyunca değişmeden devam eden içsel özelliklerinizi verir. Bu sizin dünyaya parıldadığınız görüntü, gerçek ve içteki parçanızdır. Esasen yaşam kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin tam olarak merkezinde yer alır ve aynı şekilde Güneş burcunuz da eşsiz şahsınıza ait merkezinizi tanımlar. Güneş etkisindeki özelliklerinizi daha iyi bilmek için websitemizdeki Güneş burcu yazılımından faydalanabilirsiniz. Güneş, zodyaktaki en parlak güç olduğu gibi, bir haritada da en büyük güç olarak kabul edilir. Bu astrolojik enerji, esas kimliğinizle ve tüm hayatınız boyunca ne şekilde gelişim gösterdiğinizle ilişkilidir. Enerjinizi dış dünya ile nasıl paylaştığınızı ortaya koymakla birlikte sahip olduğunuz değerlerin, hedeflediğiniz şeylerin ve benliğinizin temel yapısını oluşturur. Orta yaştan sonra, Güneş burcunun etkisi artar çünkü ilerleyen yaşlarda, aslında kim olduğunuzla alakalı kendinizi daha iyi anlama imkanına kavuşursunuz.

Kişisel Ay Burcu Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ay’ın sembolik anlamda koruyucu bir şekilde Güneş’in çevresinde turlaması ve Güneş’in ışıklarını bizlere ulaştırması gibi, doğum haritamızdaki Ay da kendimizi nasıl koruduğumuzu, kendimizi nasıl rahat ve güvende hissettirdiğimizi belirtir.

Kendinizin ya da tanıdığınız bir kişinin içsel dünyasını öğrenmek için, sitemizdeki Ay burcu bulma aracını kullanabilirsiniz. Şayet Ay burcunuzun ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız doğum tarihi bilgilerinizi formdaki bölümlere girmeniz yeterli. Bunun ardından hesapla butonuna tıklayın. Eğer bir başkasına ait Ay burcu hesaplamasına göz atmak isterseniz o kişiyle alakalı doğum saatini, Ay’ın şuanki pozisyonunu merak ediyorsanız, bugüne ait zaman bilgilerini forma girmeniz gerekiyor. Bununla beraber belirtilen tarih ve saate ait Ay’ın hangi burç konumunda olduğunu ve o pozisyonda hangi anlamlara geldiğini okuyabilirsiniz.

Duygu dünyamızdaki hemen her konuda etki sahibi olan Ay’ın haritadaki konumu astroloji meraklılarının çok önem verdikleri başlıca konulardandır. Bir doğum haritasında, Ay’ın bulunduğu burç, bilhassa evlerimizde ve özel hayatımızda çevremize içgüdüsel olarak nasıl tepki verdiğimizi bildirir.

Ay’ın konumlandığı burç bilinçaltımızı yönetiği için duygusal alanlarımızla ilgi birçok olay Ay’ın konumlandığı burçla direkt olarak ilişkilidir ki, bize zevkli gelen şeyler ve alışkanlıklarımız dahi burçlardaki Ay’ımızın etkisiyle gündeme gelen konulardandır. Hislerimiz üzerindeki sert ve kararlı etkisiyle hayatımızın bütün yönlerini gerçek anlamda etkileyebilir fakat, daha önemlisi insanlarla sürdürdüğümüz ilişkileri etkilemesidir. Haritamızdaki Ay burcu bir anlamda nasıl sevilmek istediğimizi, beslenme yöntemlerimizi ve duygusal anlamda rahata erme yöntemlerimizi de yönlendirir.

Her astrolojik hesaplamadaki gibi, Ay burcunu hesaplamak için de doğum bilgilerinin tam olarak bilinmesi gerekir. Bu kısmın doğruluğu büyük önem taşır, çünkü yalnızca birkaç dakikalık eksiklik çok farklı bir burca işaret edebilir, bu yüzden emin olmak için kesinlikle dikkatli davranılması gerekir. Bu doğum saati bilgilerine sahipseniz, websitemizdeki gibi gelişmiş altyapıya sahip bir otomatik hesaplama programı size yardımcı olacaktır.

Merkür Burcu Hesaplama Merkür Burcu Nasıl Hesaplanır?

Bir burçtaki Merkür’ümüz iletişim şeklimiz üzerinde etkili olduğundan, ve düşünce yapımızı temsil ettiğinden dolayı, hayatımızın her alanını etkiler. Yeni tanıştığımız kişinin, aslında Güneş’in bulunduğu burcu ile değil, Merkür burcuyla tanışırız. Merkür konumunuzdan nasıl etkilendiğinizi anlamak için Merkür burcu öğrenme sitemizi kullanıp ilgili tespiti yapmanız gerekir. Merkür konumumuz düşünce şeklimizi, yazarlıkla alakamızı ve başka insanlarla iletişim kurma yöntemimizi bildirir. Haritada konumlanan Merkür, olayları tanımlama, bilgiyi toplama ve başkalarıyla fikir ve bilgi alışverişinde bulunma şeklimizi temsil eder. Burçlardaki yerleşimine göre değişik manalara gelen Merkür burcu, zeka seviyemizi ve bu zekamızı nereye yönlendirdiğimizi gösterir.

Kişiye Özel Astrolojik Doğum Haritası Raporu

İleri düzeyde astrolojik bilgiye sahip değilseniz bile kendinize ait detaylı ve yorumlu doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunu yapabilmek için doğum anınıza ait tarih verilerini ve coğrafi konumunuzu girmeniz yeterlidir. Haritamı göster butonunu tıkladığınız anda hemen haritanız ekranda görünecektir.

Doğum (Natal) haritası bir insanın doğduğu saatte bulunduğu enlem ve boylama göre astrolojik manada etkisi olan gezegen ve yıldızların yerlerini ve aralarındaki geometrik ilişkiyi gösteren bir haritadır.

Gök günlüğü denilen kitapçıklar özel bir tarihe göre tüm astrolojik gezegenlerin bulunduğu yerleri görmek için kullanılan teknik verilerden oluşur. Bu bilgilere bakarak, burç konumlarını görebilirsiniz yine de, gerek haritayı tam olarak çıkarmak ve gerekse işaretleri okuma ve anlamlandırma noktasında tıkanabilirsiniz. Haritadaki işaretlerin okunması sadece astrologlar tarafından yapılabilen zor bir iştir. Böyle bir hizmet için bir uzmandan profesyonel destek alabilir sitemizde sunduğumuz doğum haritası tespit etme sisteminden faydalanabilirsiniz.

Erken dönemlerde uzman astrologların pek çok matematiksel işlem yaparak binbir emekle çıkardıkları doğum haritalarını, bu asırda teknolojik destek sayesinde kolayca hesaplamak ve tüm açıklamalarını incelemek mümkün hale geldi.

İnternet üzerinde oldukça fazla ücretsiz doğum haritası uygulamasıyla karşılaşıyoruz. Bu servislere baktığımızda, bazılarının sadece burç konumlarına yer verdiğini, fakat bu ifadelerin hangi doğrultuda yorumlanacağını herkes için anlaşılır biçimde açıklamakta yetersiz kaldığını görüyoruz. Halbuki astrolojiyi yeterli düzeyde bilmeyen kişiler açıklamalı ve kapsamlı doğum haritası verilerine gereksinim duyarlar. Bu nedenle bizler de astroasist.com olarak ayrıntılı açıklamaları içeren bir doğum haritası sitesi olarak hizmet veriyoruz.

Gökyüzü haritaları her saniye değişse bile, bir (doğum) natal harita sahibinin doğduğu zaman dilimine bağlı kalınarak gökyüzünün bir fotoğrafı olması sebebiyle sabittir.

Yıldız haritası çıkarılması için hesaplamada kullanılacak olan verilerin doğru olması kesinlikle önemlidir ki, astrolojik planda bazen bir iki dakikalık sapmanın bile tüm gezegen ve burç konumlarını yanlış yönde ilerleteceğini unutmamak gerekir. Astroloji haritalarının doğru bir şekilde çıkarılabilmesi ve anlamlarının ortaya konulabilmesi için, doğumun gerçekleştiği saatin net olarak bilinmesi gerekir. İnternet sitemizde ücretsiz bir biçimde kullanımınıza sunduğumuz doğum haritası uygulaması da, saat ve dakika şeklinde gireceğiniz bu bilgiler dahilinde kişiye özel doğum haritası sonucunu detaylarıyla beraber vermektedir.

Doğum haritası hesaplaması uzmanlık ve deneyim gerektiren, son derece zor ve karmaşık bir işlemdir. Dolayısı ile sıradan bir kişinin kendi doğum (natal) haritasını çıkarması, gerekli astrolojik donanımlara sahip olunmadığı sürece olasılık dahilinde değildir. Sevindirici olan şu ki, günümüzde bu hesaplamaları kolaylıkla yapabilen bilgisayar programları kodlanmıştır. Bizler de uygulamamızı kendinize ait doğum haritasını en hızlı şekilde çıkarmanız için yayına aldık.

Astrolojik yerleşimlerin kısmen yoruma dayalı tarafları olmakla beraber, aslına bakarsanız astrolojinin belli kuralları içerisinde belli anlamları ifade eder. Bu yüzden bire bir olmasa dahi aynı kişiye ait farklı doğum haritası sonuçları bir birleriyle örtüşür.

Genel olarak ücretsiz natal (doğum) haritalar uzman astrologların sahip oldukları bilgi ve becerilerin teknoloji ile birleşmiş ve bilgisayar programlarına aktarılarak sunulan şeklidir.

Yükselen Burç Hakkında Tüm Detaylar ve Özel Haritanız

Her zaman doğru bilgi vermeyen internette yükselen hesaplama yöntemleri ile alakalı araştırma yaparken kimi basit çizelgeleri görmüşsünüzdür. Yükselen burcun bulunması hususunda sağlıklı bir bilgi ortaya koyan basit bir yükselen burç hesaplama tablosu yoktur oysa ki. Bulduğunuz herhangi bir cetvelde, coğrafi koordinata yer verilmiyor ve sadece Güneş burcunuzun ne olduğu ve 2 saat ara ile yükselen burç değişimi yapılıyorsa önemsemeyin. Çünkü en doğru yükselen burç hesaplama işleminde doğum yeri bilgisi, yerel saat dilimi ve haliyle ileri/geri saat uygulaması olmazsa olmaz öneme sahiptir.

Web sitemizin hesaplama aracıyla, herhangi bir astrolojik bilgiye gereksinim duymaksızın yükseleninizi tespit edebilirsiniz. İzleyeceğiniz yol çok kolay. Elbetteki doğum saatinizi doğru şekilde bilmeniz kaydı ile. Yazılımımızdaki yükselen burç hesaplama formuna, doğduğunuz saati doğum lokasyonunuzu girin, ardından çıkacak olan hesaplamayı göster butonunu tıkladığınızda işleminiz tamamlanacaktır.

Bilindiği üzere, Güneş ışıklarından daha fazla faydalanmak amacıyla belirli dönemlerde saatler bir saat ileri veya geri alınır. Son yıllarda ülkemizde bu uygulama kullanılmasa da, yükseleni bulunacak kişinin doğum tarihinde böyle bir uygulamanın yapılıp yapılmadığı netleştirilmeli ve tüm hesaplamalar bu parametreye göre şekillendirilmelidir.

ASC (Ascendant) bulunması için ephemeristen faydalanılır. Bu çizelgeler ileri derece astroloji bilmeyenler için anlaşılması mümkün olmayan teknik bilgilerden oluşur. Bu bilgilerden yararlanabilmek için astroloji alanında profesyonel düzeyde bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Yükselen burcun tespitinde en garanti ve güvenilir yöntemlerin başında astroloji alanındaki bir uzmandan yardım almak ve çeşitli astroloji yazılımları kullanmak gelir. Sitemizi de bu niyetle güvenerek kullanabilir, 1. Evinizi kesin bir netlikle öğrenebilirsiniz.

1. Evdeki burcun neyi ifade ettiği ve ne tür özellikler verdiği, hesaplama işleminden elde edilen sonuçla beraber verilmektedir. Bir doğum haritasında yükselen burcun önemi esas burçtan bile fazladır desek aslıda yeridir. Çünkü 1. Ev bilindikten sonra tüm yıldız haritasının ayrıntıları da gün yüzüne çıkacak demektir. Astrolojinin doğası gereği tahminler muhakkak 1. Evde yerleşen burca göre yapılır. Bu da yükselenin yüksek önemini vurgulayan en geçerli bilgidir. Doğduğunuz şehir ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle kesinlikle yükseleninizi tespit edin veya ettirin. Bu hesaplama, kendinizi daha iyi tanımanızı, dışarıdan nasıl göründüğünüzü daha hızlı bir şekilde bilme olanağınızı arttırır.

Yükselen burç (1.Ev) doğum anınızda bulunduğunuz koordinata göre, doğu yönünde yükselmekte olan burca izafe edilen isimdir. 12 evlik sisteme göre çizilmiş olan yıldız haritanızdaki ilk evinizdir. Genel olarak insanlar kendilerini Güneşin bulunduğu burca göre ifade etseler bile, dışarıdan bakılınca dışarıdan bakılınca farklı görünürler. Çünkü prestijimiz kesinlikle yükselen burcumuzla alakalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adana escort Ankara escort Bursa escort Antalya escort Kocaeli escort Mersin escort Hatay escort Malatya escort İzmir escort Konya escort Samsun escort Aydın escort Balıkesir escort Çanakkale escort Kütahya escort Manisa escort Muğla escort Tekirdağ escort Trabzon escort Yalova escort Afyon escort Giresun escort Isparta escort Kahramanmaraş escort Ordu escort Şanlıurfa escort Sivas escort Tokat escort Yozgat escort Çorum escort Amasya escort Edirne escort Erzurum escort Düzce escort Osmaniye escort Erzincan escort Sinop escort Karaman escort Uşak escort Rize escort Diyarbakır escort Elazığ escort Aksaray escort Kastamonu escort Kırklareli escort Kırıkkale escort Burdur escort Karabük escort Kırşehir escort Bilecik escort Niğde escort Gaziantep escort Sakarya escort İstanbul escort Kıbrıs escort
inegöl escort sarıyer escort küçükçekmece escort esenyurt escort görükle escort belek escort bosna escort side escort silifke escort nilüfer escort alanya escort gökçeada escort datca escort bozcaada escort foça escort ayvalık escort süleymanpaşa escort mezitli escort darıca escort dulkadiroğlu escort altınordu escort atakum escort manavgat escort iskenderun escort karaköprü escort akdeniz escort yunusemre escort kızıltepe escort siverek escort adapazarı escort tuzla escort bayraklı escort efeler escort adıyaman merkez escort toroslar escort merkezefendi escort ortahisar escort konak escort ipekyolu escort ilkadım escort meram escort tarsus escort pamukkale escort sultanbeyli escort tepebaşı escort fatih escort çukurova escort haliliye escort antakya escort beylikdüzü escort bağlar escort yüreğir escort altındağ escort kayapınar escort odunpazarı escort ataşehir escort esenler escort onikişubat escort kağıthane escort avcılar escort karabağlar escort kartal escort kadıköy escort gaziosmanpaşa escort maltepe escort sultangazi escort bahçelievler escort yıldırım escort mamak escort selçuklu escort ümraniye escort pendik escort bağcılar escort seyhan escort şehitkamil escort osmangazi escort şahinbey escort çankaya escort sorgun escort patnos escort sungurlu escort tavşanlı escort kovancılar escort bayrampaşa escort şişli escort üsküdar escort kumluca escort korkuteli escort demre escort muratpaşa escort elmalı escort kaş escort finike escort talas escort kocasinan escort melikgazi escort bafra escort fethiye escort bodrum escort marmaris escort dalaman escort didim escort