Gündem

Diz Üstü Protez Bacak Nedir?

Protez Bacak Nedir?

  • Protez Bacak NedirProtez bacak, bacak amputasyonu olan kişilerin daha kolay hareket etmesine yardımcı olan bir sistemdir. İşlev ve görsellik olarak gerçek bir bacağın görünümünü taklit ederler.Ampute olan bazı insanlar yürümek için hala bir bastona, yürüteç veya koltuk değneğine ihtiyaç duyarken, protez bacak kullanan insanlar serbestçe yürüyebilir ve koşabilirler.
  • Alt uzuv amputasyon varsa veya yakında olacaksa, protez bacak mutlaka düşünmeniz gereken bir seçenektir.Evinizde veya kliniğimizde sizinle özel olarak ilgileniyor, ampute durumuna göre gerekli ölçütleri belirliyor ve sizlere en uygun protezin kararını veriyoruz. Provitalprotez kliniğimiz ile iletişime geçerek protez bacak çeşitleri nedir ? ve protez bacak fiyatları öğrenebilirsiniz.

Diz Altı Protez Bacak Nedir?

  • Diz altı protezler, farklı nedenlerden dolayı bacağın diz altı kısımdan kesilmesi durumunda uygulanan yapay uzuv durumudur. Diz altı protez bacak birçok çeşide sahiptir.Günümüzde iki farklı tip diz altı protez bacak çeşidi daha çok kullanılmaktadır.Bunlar Aktif Vakum Diz Altı Protez Bacak ve Pin Sistem Diz Altı Protez Bacak uygulamasıdır.Gelişen son teknoloji ile birlikte Aktif Vakum diz altı protez bacak sistemi, yaptığı vakum süspansiyonu ile birlikte hastaya daha konforlu ve güvenilir bir yürüyüş sunuyor.

Diz Üstü Protez Bacak Nedir?

  • Diz üstü protezler, farklı nedenlerden dolayı bacağın diz üstü kısımdan kesilmesi durumunda uygulanan yapay uzuv durumudur. Diz üstü protez bacak birçok çeşide sahiptir.Günümüzde dört farklı tip diz üstü protez bacak çeşidi vardır.Bunlar mikroişlemcili diz üstü protezlerhidrolik sistemli diz üstü protezlerpnömatik sistemli diz üstü protezlermekanik sistemli diz üstü protezler uygulamalarıdır. Gelişen son teknoloji ile birlikte mikroişlemcili diz üstü protez bacak sistemi, hastaya daha konforlu ve güvenilir bir yürüyüş sunuyor.

Silikon Protezler

Silikon Ayak Protez Nedir ?

Silikon protezler parsiyel ayak ve parmak amputasyonları için kullanılır. Hastanın ayağından ölçü alınarak, sağlam taraf ile uyumlu olacak şekilde silikon ile şekillendirilerek üretilir.Olmayan kısım için silikon ile dolgu yapılır. Denge sağlaması, itme fazını kolaylaştırması veayakkabı estetiği için önemlidir.