Gündem

Memduh Büyükkılıç’tan depremzedelere yakın ilgi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkımın yaşandığı kentlerden gelen depremzedelere kucak açmaya devam ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da sık sık depremden etkilenen vatandaşları kaldıkları yurtlarda ziyaret ediyor.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’de birçok yurtta olduğu gibi Erciyes KYK Erkek Yurdu’na ve Kübra Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu’nu da yerleştirilen depremzedeleri ziyaret ederek, ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.

Yetkililerden de çalışmalar hakkında bilgiler alan Büyükkılıç, deprem felaketinin etkilerinin sürdüğü bu günlerde depremzedelerin yanında yer almaya devam edeceklerini ifade etti.

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en büyük ilaç olduğunu vurgulayan Başkan Büyükkılıç, depremzedelerin huzuru, refahı ve rahatı için çalışmaya gayret edeceklerini söyledi.

İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şubesi Başkanı Oğuz Memiş’in de eşlik ettiği ziyarette, Başkan Büyükkılıç, “Sayın Cumhurbaşkanımız bu işin başında olduğu sürece hiç kimseyi mağdur etmez, elinizden de tutar, ihtiyaçlarınızı da karşılar. Bizler de üzerimize ne düşüyorsa yapıyoruz” dedi.

“KAYSERİ HALKININ TAMAMINDAN ALLAH RAZI OLSUN”

Depremzede bir vatandaş, Başkan Büyükkılıç’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Biz çok memnunuz, Cumhurbaşkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin” derken, diğer depremzede ise “Bizim burada bir çorbamız, kuru soğanımız varsa bizimle bölüştüler. Kayseri halkının tamamından Allah razı olsun” diye dua ve teşekkür ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir